Rzeczy pomysłowe

czwartek, 09 stycznia 2014

d

 

wq
Jeśli jest ktokolwiek na tym świecie kto mówi, że nie miał problemów z plączącymi się kablami i wtyczkami to albo jest największym szczęśliwcem, albo wymyślił wynalazek który to rozwiązuje, albo najzwyczajniej  robi sobie żarty;) Kiedyś dotarło do mnie nawet takie powiedzenie "cywilizacja już dawno dotarła na księżyc a kable dalej się plączą". Do tego te wtyczki, które często zasłaniają sąsiedni kontakt..
Para projektantów dobrze zaobserwowała to zjawisko i wpadła na prosty sposób uniezależnienia wszystkich przewodów od siebie. 
Nie ma co opisywać szczegółów, bo chyba z powyższych obrazków i z nazwy - 'Rotating 360' wszystko jest jasne.
Autorzy: Cheng - Hsiu i Chyun-Chau
piątek, 01 czerwca 2012

565

546

546

Fin Light to nowy oświetleniowy wynalazek studio Toma Dixona, po raz pierwszy prezentowany na targach w Mediolanie w tym roku - Salone Internazionale del Mobile.

W obiekcie pan projektant postanowił pokazać wszystko to, co zwykle w lampach się zasłania czyli całą elektronikę, kabelki, diody, druciki.. wszystko zakrył gigantyczną plastikową soczewką, czyli tak, żeby wydawały się jeszcze większe i żeby były jeszcze bardziej widoczne. Jednym słowem lampa z pełną dumą reprezentuje swoje bogate wnętrze. Jest zarazem abażurem jak i źródłem światła w jednym. Ciekawa jestem jak powinno być dostosowane wnętrze aby dobrze współgrało z taką lampą.

piątek, 18 maja 2012

09

099

098

07

Dzisiaj chciałam napisać słów kilka o farbie IdeaPaint. Słynnym już od jakiegoś czasu wynalazku dwóch amerykańskich studentów. Farba którą opracowali w założeniu ma dosłownie udawać tablicę do pisania. Czyli malujemy nią ścianę, czekamy aż wyschnie, kupujemy suchościeralne pisaki i szalejemy do woli. Producent zapewnia, że wystarczy jedna warstwa, aby pokryć dowolną powierzchnię - ścianę, zużytą tablicę, szafkę i wyczarować z nich pisalną tablicę. Ciekawa jestem natomiast czy faktycznie powierzchnia taka starcza na nieskończoną ilość napisań. Producent dzielnie daje dożywotnią gwarancję. I raczej dobrze by było, żeby farba ta wytrzymała jak najdłużej, ponieważ cena jej przyprawia o przysłowiowego globusa i za puszkę wynosi około 600 zł. Puszka starcza na wymalowanie 4,7 m2 a więc ogólnie droga to zachcianka. Do tego jeszcze trzeba ścianę uprzednio zagruntować i odczekać aż wyschnie.
Paleta to: biały, jasnoszary, biały piasek, jasny neż i beż. Żeby przetestować jej działanie zamówiłam taką w pracy i właśnie schnie na ścianach w kuchni - jako tablica do zapisków i rysunków. Swoją drogą taka farba na pewno przyda się młodym rodzicom, a już na pewno dzieciom chętnie uwalniającym swoją kreatywność na ścianach:)

źródło: www.ideapaint.com