piątek, 18 maja 2012

09

099

098

07

Dzisiaj chciałam napisać słów kilka o farbie IdeaPaint. Słynnym już od jakiegoś czasu wynalazku dwóch amerykańskich studentów. Farba którą opracowali w założeniu ma dosłownie udawać tablicę do pisania. Czyli malujemy nią ścianę, czekamy aż wyschnie, kupujemy suchościeralne pisaki i szalejemy do woli. Producent zapewnia, że wystarczy jedna warstwa, aby pokryć dowolną powierzchnię - ścianę, zużytą tablicę, szafkę i wyczarować z nich pisalną tablicę. Ciekawa jestem natomiast czy faktycznie powierzchnia taka starcza na nieskończoną ilość napisań. Producent dzielnie daje dożywotnią gwarancję. I raczej dobrze by było, żeby farba ta wytrzymała jak najdłużej, ponieważ cena jej przyprawia o przysłowiowego globusa i za puszkę wynosi około 600 zł. Puszka starcza na wymalowanie 4,7 m2 a więc ogólnie droga to zachcianka. Do tego jeszcze trzeba ścianę uprzednio zagruntować i odczekać aż wyschnie.
Paleta to: biały, jasnoszary, biały piasek, jasny neż i beż. Żeby przetestować jej działanie zamówiłam taką w pracy i właśnie schnie na ścianach w kuchni - jako tablica do zapisków i rysunków. Swoją drogą taka farba na pewno przyda się młodym rodzicom, a już na pewno dzieciom chętnie uwalniającym swoją kreatywność na ścianach:)

źródło: www.ideapaint.com 

090

To co wrzucam powyżej to "uświadamiający"plakat katalońskiego departamentu środowiska. Co prawda osobiście na plakatach nie znam się na tyle, żeby powiedzieć, że jest dobrze zaprojektowany czy źle. W każdym razie do mnie przemawia i na mnie działa :) Całkiem sprytnie i mądrze pokazane są śmieci udające morskie żyjątka.. z jednej strony żartobliwy pomysł, a z drugiej "wygrażający palcem" sygnał, że przeciez z tej wody my korzystamy i jeszcze chwila te plastikowe żyjątka zaczną nadgryzać nas..

09

Witam na moim blogu.
Powstał on dlatego, że projektowanie i wymyślanie jest nie tylko moją pracą, ale i moją pasją. Postanowiłam stworzyć więc miejsce takie, gdzie bez ograniczeń będę mogła gromadzić wszystkie pomysły, projekty i rzeczy, które kiedyś zainspirowały mnie twórczo, albo po prostu spodobały mi się i stwierdziłam, że szkoda, że sama ich nie wymyśliłam:) Zbieranie tym podobnych do folderu na dysku albo wrzucanie na facebooku okazało się trochę chaotyczne i nie trafione, więc pomyślałam, że najlepsze miejsce będzie właśnie tutaj. A skoro te projekty kiedyś spodobały się mnie to być może i spodobają się Tobie. Dlatego też postanowiłam się tymi zbiorami podzielić.
A jeżeli i Ty masz pomysł na jakiś wpis, albo zainspiriowało Cię kiedyś coś co znalazłeś lub po prostu okazało się fajne albo byłeś na ciekawej wystawie - pisz śmiało, a ja opublikuję:)


22:23, ewasendecka
Link Komentarze (2) »
1 , 2 , 3 , 4 , 5