środa, 26 czerwca 2013

x

f

d

Z ciekawostek początkującego przedsiębiorcy mogę powiedzieć tyle, że jeżeli pracuje się na etacie to raczej firmy się zakładać nie powinno. Zawsze są jakieś formalności do załatwienia a poza tym po powrocie z 8 godzin w pracy po prostu nic się nie chce. 
Póki co jeszcze walczę, ale brakuje mi czasu prozaicznie na to, żeby sobie siąść w fotelu z kawą i popatrzeć przez okno na kota na drzewie :)

A powyżej projekt 22designstudio, gdzie w całkiem sprytny sposób wymyślono podział godzin. Nie do końca pojmuję jak obracają się te wskazówki, że nie zachodzą na siebie, ale ogółem koncept po prostu zmyślny i ładny. Polecam też zajrzeć na stronę tego studia, gdzie produkuje się z betonu rzeczy prawie każde. 

wtorek, 25 czerwca 2013

jh

jh

oi

jh

h

 Window Socket - bo tak brzmi nazwa tego produktu to bardzo mądre i ekologiczne rozwiązanie. Chyba jeszcze na etapie koncepcji, ale mam nadzieję, że już niedługo będzie dostępne w sklepach. Głównym pomysłem, jest to, że wystarczy tylko "przyssać" wtyczkę do okna, tak by na tylną część świeciły bezpośrednio promienie słoneczne. Z tyłu umieszczone są małe kolektory słoneczne. Zastanawia mnie tylko czy aby na pewno wystarczy tej zgromadzonej energii na doładowanie telefonu. Ciakawam też, co z krajami gdzie większość roku słońce jest po prostu liche - jak w rodzimej Polsce.
f

00:12, ewasendecka
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 09 czerwca 2013

k

A mam tu taki mały pomysł dla tych, którzy nie chcą jeździć nie wiadomo gdzie, a chcialiby niedaleko i za darmo zobaczyć co w projektowaniu i sztuce piszczy>
A jeżeli dodatkowo jesteś pewien, że na ASP od rana do nocy maluje się tylko obrazki.. To żeby przekonać się, że tak nie jest wpadnij na wystawę końcoworczną wszystkich wydziałów, wszystkich ASP w Polsce, która ruszyła 7 czerwca!


Dla przypomnienia:
Można wejść na wydział: Malarstwa i Rzeźby, Wzornictwa, Architektury Wnętrz, Konserwacji Zabytków, Grafiki. 

Będą same fajne rzeczy i oglądanie za darmo!

11:58, ewasendecka , Wydarzenia
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 23 maja 2013

xz

vdf

cc

Tym wszystkim, którzy dzielnie słuchali moich całych dwóch minut w RMF Classic pięknie dziękuję. Tym, którzy nie słuchali a trzymali kciuki też.. Tym, którzy nie słuchali z różnych przyczyn troszkę też ;) Zapraszam w wakacje do regularnego podsłuchiwania we wtorki, bo pojawi się materiał projektowo-wakacyjny właśnie. Jeszcze nie wiem dokładnie co, ale być może jakaś mapa gdzie by tu (jak do przykładowej Hiszpanii na wakacje się wybierzecie) zajrzeć, żeby coś zobaczyć ciekawego jak się te 2000 km przejedzie. Przynajmniej tak, żeby z wakacji oprócz piasku pamiętać coś jeszcze ;)

A na deser lampa o ciekawej historii. Zaprojektowana przez chorwackiego projektanta Filipa Gordona Franka. Początkowo produkowana przez włoską firmę spHaus. Firma ta zrezygnowała z jej produkcji w 2009 roku. Projektant przekonany o tym, że lampa jest wystarczająco dobrze zaprojektowana, żeby sprzedawać ją dalej postanowił produkować ją sam pod własną marką Polymorph. I miał rację, ponieważ projekt odniósł ponowny sukces.
Dobre odzwierciedlenie powiedzenia "nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło":)


17:19, ewasendecka
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 09 maja 2013

ds,skjc

mxcmj

Corianowe warsztaty dobiegły końca. Było ciężko, bo przez trzy całe dni trzeba było właściwie zaproponować gotowe rozwiązanie, które mogliby wdrożyć. 

A jeszcze apropos samego Corianu warto wiedzieć, że jest termoformowalny, potrafi też być transparentny i pół transparentny. Nie ma porów toteż można stosować go w różnych wykończeniach kuchennych. Można oblać sokiem z marchewki, winem i barszczem a brudnych śladów i tak nie będzie. A więc jest dziecioodporny a do tego odporny na zarysowania.
Powyżej kilka różności z Corianu i Corianowy wzornik - prawie jak PANTONE :) 
Dobry materiał na wszelkie nowoczesne rozwiązania projektowe i eksperymenty.
Tak jak mówiłam wcześniej jedyny minus taki, że jest dość drogi.. 1m2 kosztuje 150euro

Produkowany Przez firmę DuPont 

21:06, ewasendecka
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 07 maja 2013

cz

sacd

csd

af

xcv

Właśnie zakończyliśmy pierwszy dzień drugiej części warsztatów zarządzania designem. Ta edycja odbywa się w Gdyni, tym razem przy współpracy z firmą, która dizajnuje obiekty z Corianu. Fajny temat, chociaż materiał trochę dziwny i łatwo zrobić z niego coś kiczowatego. Chociaż kilka umywalek, które są z niego produkowane całkiem dobrze się prezentuje.
Minus- dogi jak diabli.

A powyżej projekt a właściwie już produkt. Dość sentymentalny jak dla mnie, bo kojarzący mi się z babcinym upominaniem "nie huśtaj się na krześle!' 
Stool Rocks is dostępny w trzech wersjach: Hard Rock, Soft Rock and Easy Rock 
Ładne! 

19:49, ewasendecka
Link Dodaj komentarz »
piątek, 05 kwietnia 2013

 

cdccv

Jednym okiem film Allena na kulturze oglądając, drugim wypełniając ostatni dokument dla Parku Technologicznego, trzecim ten wpis montuję. Żeby pozałatwiać wszystko trzeba było wziąć wolne i spędzić pół dnia w autobusie miejskim niejednym. Na tę wyprawę zabralam ze sobą kilka "przeterminowanych" czasopism o designie, które udało mi się przechwycić i natknęłam się tam na ten oto projekt okrągłego noża. 
Ergonomiczne i ładne.
Nóż produkowany przez firmę Norman Copenhagen.

piątek, 29 marca 2013

h

 d

 j

I Miejsce za projekt stołu NO 25 design Stanisław Czarnocki i Jakub Marzoch, za klasycznie prosty, funkcjonalny stół oraz za ogromną dbałość o detal. O tak wysokiej ocenie projektu zdecydowały m.in. właściwa skala, rozwiązania, podkreślenie detalu, dyspozycje materiałowe,  słowem wszystko co świadczy o znakomitym warsztacie projektowym.

j

j

 II Miejsce za projekt stołu DXN design Olga Dąbrowska i Adam Groch za kunsztowną formę świetnie odzwierciedlającą  oraz wpisującą się w ponad 150 letnią tradycję ręcznego gięcia drewna w TON, oraz za głęboką analizę potrzeb i procesu projektowego prowadzącą do powstania stołu na „miarę” s

III Miejsce za projekt stołu YAGI design Nikodem Szpunargłęboko osadzony w tradycji marki TON, wykorzystujący charakterystyczne dla Ton gięte elementy, ale też bliski trendom współczesnego designu

 Ostatnimi czasy sporo się działo.. między innymi wolny czas zabierają mi formalności związane z założeniem działalności gospodarczej... i tym, którzy również rozmyślają o tym temacie mogę powiedzieć tyle, że firmę można już założyć przez internet i zajmuje to mniej wiecej godzinę :) Kogo jak kogo, ale rodzime urzędy na szarym końcu podejrzewałabym o komputeryzację.. a tu proszę jaka miła wiosenna niespodzianka:)
Firmę założyłam 26.03 i po ochłonięciu i przyswojeniu wiadomości, ze to "już" uświadomiłam sobie, że założyłam ją w urodziny rodziców..zatem sto lat firmo i rodzice z okazji waszych urodzin..

Na deser wrzucam wyniki konkursu TON "stół dla młodych"

Conieco o firmie:
TON jeden z najstarszych producentów mebli na świecie, produkujący nieprzerwanie od 1861 roku w tym samym miejscu - Bystřice pod Hostýnem - gdzie żył i tworzył Michael THONET, w związku z pierwszą rocznicą obecności na polskim rynku, ogłosił Konkurs skierowany do młodych projektantów między 20 a 30 rokiem życia.

Pierwsze i drugie miejsce jak dla mmnie całkiem apetyczne, trzecie..niekoniecznie :)
22:54, ewasendecka
Link Dodaj komentarz »
sobota, 09 marca 2013

j

jk

uu

m76

Ostatnie tygodnie w godzinach "popracowych" spędzam na przygotowaniach do konkursu o tematyce innowacyjno-łazienkowej. W ramach strategicznego riserczu, od którego każdy porządny i grzeczny projektant zacząć powinien natknęłam się na ten oto sympatyczny gadżecik. Moim skromnym zdaniem całkiem sprytnie zaprojektowany, zaobserwowany i przemyślany.
Temat wydawać by się mógł oklepany i taki, że już nic nowego nie da się w nim wymyślić..A jednak grupa projektowa Lunar Europe przemyślała problem i użytkowanie od początku i voila - powstał produkt ładny, użyteczny, prosty w produkcji i dowcipny.

wtorek, 05 marca 2013

l

 

Chciałam tylko powiedzieć, żeby właśnie wróciłam z Rostocku, z 1 części warsztatów tychże.
Było międzynarodowo, było kolorowo, ambitnie i trzeba było wstawać o 6.30 :)

Warsztaty to już 2 edycja z inicjatywy Centrum Designu w Gdyni. A do projektu zaproszeni zostali projektanci marketingowcy i technolodzy z Polski, Szwecji i Niemiec. Odbywają się przy ścisłej współpracy z producentem - w tej edycji budynków ze szkła i metalu.

Wygląda to tak, że w interdyscyplinarnych grupach pracuje się przez kilka dni rozwiązując konkretny problem wdrożeniowy, co oznacza tyle, że niełatwo się porozumieć z powodu różnych punktów widzenia, warunków językowych, różnego doświadczenia zawodowego.
Czyli taki interdyscyplinarny związek, w którym trzeba się dotrzeć :)
Do tego można liczyć na stałą pomoc grupy zaproszonych do projektu ekspertów, technologów i projektantów - czyli ludziom, którzy pracują w zawodzie, zmierzają się codziennie z rynkiem i którym generalnie "się udało" 
Kolejna część w maju - Gdynia, następna we wrześniu -w Sztokholmie
 

Więcej informacji na temat kolejnych edycji tutaj: http://ppnt.pl/zostan-design-managerem.html

Polecam ! 

12:16, ewasendecka
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5