czwartek, 26 lipca 2012

98

85

5643

To kolorowe dzieło architektury to nowoczesny kompleks sportowy college'u w Eindhoven, w Holandii, wybudowane przez firmę LIAG.  Z założenia miało być charakterystycznym i rozpoznawalnym elementem architektury tegoż miasta i chyba świetnie spełnia swoje właśnie zadanie. Ponadto jednym z założeń zespołu architektonicznego było stworzenie bryły, która będzie kojarzyła się ze sportami, przyjemnością, zabawą - według mnie warunek ten również jak najbardziej spełniony. Czekam tylko chwili, kiedy takie odważne obiekty zaczną pojawiac się również u nas.

wtorek, 10 lipca 2012

 87

o909

98

099

Dla tych, którzy z jakichś powodów nie zdążyli, nie dotarli lub po prostu nie mogli odwiedzić żadnej z wystaw końcoworocznych ASP - a szczególnie kierunków projektowych wrzucam tutaj kilka zdjęć przybliżających co działo się tam tego roku. Wystawa krótka, bo i zwykle trwa zaledwie tydzień, więc nie trudno na nią nie zdążyć.
W tym przypadku materiał zebrany z Wydziału projektowania Form Przemysłowych w Krakowie.

sobota, 07 lipca 2012

98

9

 

Dzisiaj Ruszyła V edycja Gdynia Design Days! Jednym słowem dzisiaj Gdynia zmienia się w letnią stolicę designu. W skład całego wydarzenia wchodzi sześć głównych wystaw, wykłady specjalistów polskich i zagranicznych, warsztaty, projekcje filmowe, koncert, market designu - Super Sam design i wiele innych.
Oficjalne otwarcie GDD miało miejsce dzisiaj o godzinie 16 w Muzeum Miasta Gdynia. W czasie otwarcia będzie można zobaczyć wystawę "Ładny Kraj".
A o godz. 19:00 zapraszają na Klubu Marynarki Wojennej "Riwiera" na wernisaż pierwszej w Polsce wystawy designu rosyjskiego o intrygującym tytule "Bóg Humor Ojczyzna".
Sercem piątej, jubileuszowej edycji Gdynia Design Days będzie kontenerowy Terminal Designu, który po raz pierwszy w historii festiwalu stanie na Skwerze Kościuszki. Poszczególne strefy Terminalu przybliżą uczestnikom proces projektowania. Autorem projektu Terminalu Designu jest Monika Potorska z Pomorskiego Stowarzyszenia Projektantów PoCoTo.