czwartek, 28 czerwca 2012

23

sas

qw

Frywolna lampa z frywolną nazwą słoweńskiej, modnej współczesnej projektantki. Sama autorka - Nika Zupanc - opowiada o projekcie jako o bardzo kobiecym, nieco naiwnym i zabawnym obiekcie mającym za zadanie umilać i upiększać domowe zwykłe wnętrze. I faktycznie tak jest, bo lampa po prostu jest miłym dla oka, błyszczącym prawie lukrowanym, słodkim obiektem. Jak dla mnie sama w sobie bardziej z pogranicza designu i koronkowej stylizacji niż z gatunku obiektów funkcjonalnych i praktycznych. Niemniej jednak na pewno osładza codzienność i przyjemność  sprawia samo z niej korzystanie.

Producent: Mooi


wtorek, 19 czerwca 2012

   87

36

678

Przeglądając jedno z pisemek projektowo - wnętrzarskich wpadłam na bardzo przyjemny projekt młodego czeskiego designea. Lampy Borisa Klimka to nowoczesne ujęcie wspomnień z dzieciństwa - kolorowych balonów unoszących się pod sufitem. Oczywiście te baloniki tylko pozornie są lekkie i delikatnie opierają się o sufit. W rzeczywistości są szklane i całkiem ciężkie i mocno  przytwierdzone.  Zwisający sznureczek działa jako włącznik.

Wyprodukowany przez firmę Brokis
Autor: Boris Klimek 

09:26, ewasendecka
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 12 czerwca 2012

 

kitchen cutting board

 

wood cutting board

 

776\

A co tam słychać w Holandii?? Tym razem zapraszam do studia OOOMS na smakowanie nowoczesnego, ekologicznego kuchennego designu. 
Zespół zaprojektował drewnianą deskę do krojenia. Niby zwyczajny, prosty przedmiot jednak autorzy pokusili się o przemycenie w nim pomysłowego rozwiązania - puzzli.  Uchwyt oprócz spełniania swojej podstawowej funkcji staje się zarazem kontynuacją kolejnego modułu deski. W ten sposób można ją wydłużać do woli. 

Fajny gadżet uatrakcyjniający codziennie czynności powszednie.

Zaprojektowana przez Guido Ooms and Karin van Lieshout, www.oooms.nl

piątek, 01 czerwca 2012

565

546

546

Fin Light to nowy oświetleniowy wynalazek studio Toma Dixona, po raz pierwszy prezentowany na targach w Mediolanie w tym roku - Salone Internazionale del Mobile.

W obiekcie pan projektant postanowił pokazać wszystko to, co zwykle w lampach się zasłania czyli całą elektronikę, kabelki, diody, druciki.. wszystko zakrył gigantyczną plastikową soczewką, czyli tak, żeby wydawały się jeszcze większe i żeby były jeszcze bardziej widoczne. Jednym słowem lampa z pełną dumą reprezentuje swoje bogate wnętrze. Jest zarazem abażurem jak i źródłem światła w jednym. Ciekawa jestem jak powinno być dostosowane wnętrze aby dobrze współgrało z taką lampą.