czwartek, 23 maja 2013

xz

vdf

cc

Tym wszystkim, którzy dzielnie słuchali moich całych dwóch minut w RMF Classic pięknie dziękuję. Tym, którzy nie słuchali a trzymali kciuki też.. Tym, którzy nie słuchali z różnych przyczyn troszkę też ;) Zapraszam w wakacje do regularnego podsłuchiwania we wtorki, bo pojawi się materiał projektowo-wakacyjny właśnie. Jeszcze nie wiem dokładnie co, ale być może jakaś mapa gdzie by tu (jak do przykładowej Hiszpanii na wakacje się wybierzecie) zajrzeć, żeby coś zobaczyć ciekawego jak się te 2000 km przejedzie. Przynajmniej tak, żeby z wakacji oprócz piasku pamiętać coś jeszcze ;)

A na deser lampa o ciekawej historii. Zaprojektowana przez chorwackiego projektanta Filipa Gordona Franka. Początkowo produkowana przez włoską firmę spHaus. Firma ta zrezygnowała z jej produkcji w 2009 roku. Projektant przekonany o tym, że lampa jest wystarczająco dobrze zaprojektowana, żeby sprzedawać ją dalej postanowił produkować ją sam pod własną marką Polymorph. I miał rację, ponieważ projekt odniósł ponowny sukces.
Dobre odzwierciedlenie powiedzenia "nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło":)


17:19, ewasendecka
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 09 maja 2013

ds,skjc

mxcmj

Corianowe warsztaty dobiegły końca. Było ciężko, bo przez trzy całe dni trzeba było właściwie zaproponować gotowe rozwiązanie, które mogliby wdrożyć. 

A jeszcze apropos samego Corianu warto wiedzieć, że jest termoformowalny, potrafi też być transparentny i pół transparentny. Nie ma porów toteż można stosować go w różnych wykończeniach kuchennych. Można oblać sokiem z marchewki, winem i barszczem a brudnych śladów i tak nie będzie. A więc jest dziecioodporny a do tego odporny na zarysowania.
Powyżej kilka różności z Corianu i Corianowy wzornik - prawie jak PANTONE :) 
Dobry materiał na wszelkie nowoczesne rozwiązania projektowe i eksperymenty.
Tak jak mówiłam wcześniej jedyny minus taki, że jest dość drogi.. 1m2 kosztuje 150euro

Produkowany Przez firmę DuPont 

21:06, ewasendecka
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 07 maja 2013

cz

sacd

csd

af

xcv

Właśnie zakończyliśmy pierwszy dzień drugiej części warsztatów zarządzania designem. Ta edycja odbywa się w Gdyni, tym razem przy współpracy z firmą, która dizajnuje obiekty z Corianu. Fajny temat, chociaż materiał trochę dziwny i łatwo zrobić z niego coś kiczowatego. Chociaż kilka umywalek, które są z niego produkowane całkiem dobrze się prezentuje.
Minus- dogi jak diabli.

A powyżej projekt a właściwie już produkt. Dość sentymentalny jak dla mnie, bo kojarzący mi się z babcinym upominaniem "nie huśtaj się na krześle!' 
Stool Rocks is dostępny w trzech wersjach: Hard Rock, Soft Rock and Easy Rock 
Ładne! 

19:49, ewasendecka
Link Dodaj komentarz »