wtorek, 29 maja 2012

98

75

Wyciskarka wynaleziona raz jeszcze. 
Wszyscy wiemy jak wyglądają tradycyjne wyciskarki do cytrusów, często "nieszczęśliwie" i nie do końca praktycznie zaprojektowane. Dlaczego więc nie przemyśleć tej czynności raz jeszcze? Tym tropem podążyło jedno z moich ulubionych studio projektowych i najwyraźniej dobry był to trop, ponieważ ich wynalazek otrzymał Red Dota.
Piękny, minimalistyczny produkt, pięknie wykonany, poręczny i łatwy w czyszczeniu. Wykorzystuje najprostszy mechanizm dźwigni.  A najważniejsze jest to, że  podczas używania nie jesteśmy cali w soku z cytryny - jak to zwykle bywa przy tradycyjnych wyciskarkach. 
Produkowany od 2011 przez firmę Blomus. Dostępny w Polsce za około 150 zł
Autorzy: studio http://www.daniels-erdwiens.de/

Smacznego! 

czwartek, 24 maja 2012

345

234

345

Autorka - Patrycja Domańska - Austria

Holo to lampa zmieniająca swój kolor kiedy jest włączona. Według autorki efekt ten odwraca negatywne zjawisko jakim są straty ciepła podczas nagrzewania się żarówki.  Projekt bardzo mi się podoba z jednej strony jako poetycki, z drugiej strony całkiem praktyczny. Zastanawiam się tylko czy farba zmienia kolor również przy żarówce energooszczędnej.
Lampa wykonana jest z aluminium, pokryta farbą termochromową - już sprawdziłam, że w Polsce również dostępną:)

15:08, ewasendecka
Link Dodaj komentarz »
środa, 23 maja 2012

34

2213278465

Dzisiaj przedstawiam dwa projekty z finałowych, w konkursie o tytule "the next icon in watch culture and design". Jak dla mnie drewniany jest faworytem jako najbardziej pomysłowy i innowacyjny z wszystkich biorących udział. Zastanawiam sie tylko na ile zakliknięć wystarczy tego drewienka tak, żeby przedwcześnie się nie zużyło. Tak czy siak dla mnie bomba!

Pierwsze miejsce tez niczego sobie - żeby nie było, że faworyzuję :). Polecam też filmik , który zdecydowanie lepiej pokazuje działanie tego cudeńka: http://www.designboom.com/contest/view.php?contest_pk=44&item_pk=49684&p=1

08:40, ewasendecka
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 21 maja 2012

098

ASP wrocławskie zaprasza na konferencję o designie 31.05 tegoż roku. Ja niestety nie mogę się tam wybrać, ale wszystkich tych, którzy w niej będą czynnie brać udział zapraszam do komentowania i opisywania czy aby na pewno warto było!
Plakat zapowiada, że będzie całkiem różowo :) 

09:20, ewasendecka , Wydarzenia
Link Dodaj komentarz »
piątek, 18 maja 2012

09

099

098

07

Dzisiaj chciałam napisać słów kilka o farbie IdeaPaint. Słynnym już od jakiegoś czasu wynalazku dwóch amerykańskich studentów. Farba którą opracowali w założeniu ma dosłownie udawać tablicę do pisania. Czyli malujemy nią ścianę, czekamy aż wyschnie, kupujemy suchościeralne pisaki i szalejemy do woli. Producent zapewnia, że wystarczy jedna warstwa, aby pokryć dowolną powierzchnię - ścianę, zużytą tablicę, szafkę i wyczarować z nich pisalną tablicę. Ciekawa jestem natomiast czy faktycznie powierzchnia taka starcza na nieskończoną ilość napisań. Producent dzielnie daje dożywotnią gwarancję. I raczej dobrze by było, żeby farba ta wytrzymała jak najdłużej, ponieważ cena jej przyprawia o przysłowiowego globusa i za puszkę wynosi około 600 zł. Puszka starcza na wymalowanie 4,7 m2 a więc ogólnie droga to zachcianka. Do tego jeszcze trzeba ścianę uprzednio zagruntować i odczekać aż wyschnie.
Paleta to: biały, jasnoszary, biały piasek, jasny neż i beż. Żeby przetestować jej działanie zamówiłam taką w pracy i właśnie schnie na ścianach w kuchni - jako tablica do zapisków i rysunków. Swoją drogą taka farba na pewno przyda się młodym rodzicom, a już na pewno dzieciom chętnie uwalniającym swoją kreatywność na ścianach:)

źródło: www.ideapaint.com 

090

To co wrzucam powyżej to "uświadamiający"plakat katalońskiego departamentu środowiska. Co prawda osobiście na plakatach nie znam się na tyle, żeby powiedzieć, że jest dobrze zaprojektowany czy źle. W każdym razie do mnie przemawia i na mnie działa :) Całkiem sprytnie i mądrze pokazane są śmieci udające morskie żyjątka.. z jednej strony żartobliwy pomysł, a z drugiej "wygrażający palcem" sygnał, że przeciez z tej wody my korzystamy i jeszcze chwila te plastikowe żyjątka zaczną nadgryzać nas..

09

Witam na moim blogu.
Powstał on dlatego, że projektowanie i wymyślanie jest nie tylko moją pracą, ale i moją pasją. Postanowiłam stworzyć więc miejsce takie, gdzie bez ograniczeń będę mogła gromadzić wszystkie pomysły, projekty i rzeczy, które kiedyś zainspirowały mnie twórczo, albo po prostu spodobały mi się i stwierdziłam, że szkoda, że sama ich nie wymyśliłam:) Zbieranie tym podobnych do folderu na dysku albo wrzucanie na facebooku okazało się trochę chaotyczne i nie trafione, więc pomyślałam, że najlepsze miejsce będzie właśnie tutaj. A skoro te projekty kiedyś spodobały się mnie to być może i spodobają się Tobie. Dlatego też postanowiłam się tymi zbiorami podzielić.
A jeżeli i Ty masz pomysł na jakiś wpis, albo zainspiriowało Cię kiedyś coś co znalazłeś lub po prostu okazało się fajne albo byłeś na ciekawej wystawie - pisz śmiało, a ja opublikuję:)


22:23, ewasendecka
Link Komentarze (2) »