piątek, 29 marca 2013

h

 d

 j

I Miejsce za projekt stołu NO 25 design Stanisław Czarnocki i Jakub Marzoch, za klasycznie prosty, funkcjonalny stół oraz za ogromną dbałość o detal. O tak wysokiej ocenie projektu zdecydowały m.in. właściwa skala, rozwiązania, podkreślenie detalu, dyspozycje materiałowe,  słowem wszystko co świadczy o znakomitym warsztacie projektowym.

j

j

 II Miejsce za projekt stołu DXN design Olga Dąbrowska i Adam Groch za kunsztowną formę świetnie odzwierciedlającą  oraz wpisującą się w ponad 150 letnią tradycję ręcznego gięcia drewna w TON, oraz za głęboką analizę potrzeb i procesu projektowego prowadzącą do powstania stołu na „miarę” s

III Miejsce za projekt stołu YAGI design Nikodem Szpunargłęboko osadzony w tradycji marki TON, wykorzystujący charakterystyczne dla Ton gięte elementy, ale też bliski trendom współczesnego designu

 Ostatnimi czasy sporo się działo.. między innymi wolny czas zabierają mi formalności związane z założeniem działalności gospodarczej... i tym, którzy również rozmyślają o tym temacie mogę powiedzieć tyle, że firmę można już założyć przez internet i zajmuje to mniej wiecej godzinę :) Kogo jak kogo, ale rodzime urzędy na szarym końcu podejrzewałabym o komputeryzację.. a tu proszę jaka miła wiosenna niespodzianka:)
Firmę założyłam 26.03 i po ochłonięciu i przyswojeniu wiadomości, ze to "już" uświadomiłam sobie, że założyłam ją w urodziny rodziców..zatem sto lat firmo i rodzice z okazji waszych urodzin..

Na deser wrzucam wyniki konkursu TON "stół dla młodych"

Conieco o firmie:
TON jeden z najstarszych producentów mebli na świecie, produkujący nieprzerwanie od 1861 roku w tym samym miejscu - Bystřice pod Hostýnem - gdzie żył i tworzył Michael THONET, w związku z pierwszą rocznicą obecności na polskim rynku, ogłosił Konkurs skierowany do młodych projektantów między 20 a 30 rokiem życia.

Pierwsze i drugie miejsce jak dla mmnie całkiem apetyczne, trzecie..niekoniecznie :)
22:54, ewasendecka
Link Dodaj komentarz »
sobota, 09 marca 2013

j

jk

uu

m76

Ostatnie tygodnie w godzinach "popracowych" spędzam na przygotowaniach do konkursu o tematyce innowacyjno-łazienkowej. W ramach strategicznego riserczu, od którego każdy porządny i grzeczny projektant zacząć powinien natknęłam się na ten oto sympatyczny gadżecik. Moim skromnym zdaniem całkiem sprytnie zaprojektowany, zaobserwowany i przemyślany.
Temat wydawać by się mógł oklepany i taki, że już nic nowego nie da się w nim wymyślić..A jednak grupa projektowa Lunar Europe przemyślała problem i użytkowanie od początku i voila - powstał produkt ładny, użyteczny, prosty w produkcji i dowcipny.

wtorek, 05 marca 2013

l

 

Chciałam tylko powiedzieć, żeby właśnie wróciłam z Rostocku, z 1 części warsztatów tychże.
Było międzynarodowo, było kolorowo, ambitnie i trzeba było wstawać o 6.30 :)

Warsztaty to już 2 edycja z inicjatywy Centrum Designu w Gdyni. A do projektu zaproszeni zostali projektanci marketingowcy i technolodzy z Polski, Szwecji i Niemiec. Odbywają się przy ścisłej współpracy z producentem - w tej edycji budynków ze szkła i metalu.

Wygląda to tak, że w interdyscyplinarnych grupach pracuje się przez kilka dni rozwiązując konkretny problem wdrożeniowy, co oznacza tyle, że niełatwo się porozumieć z powodu różnych punktów widzenia, warunków językowych, różnego doświadczenia zawodowego.
Czyli taki interdyscyplinarny związek, w którym trzeba się dotrzeć :)
Do tego można liczyć na stałą pomoc grupy zaproszonych do projektu ekspertów, technologów i projektantów - czyli ludziom, którzy pracują w zawodzie, zmierzają się codziennie z rynkiem i którym generalnie "się udało" 
Kolejna część w maju - Gdynia, następna we wrześniu -w Sztokholmie
 

Więcej informacji na temat kolejnych edycji tutaj: http://ppnt.pl/zostan-design-managerem.html

Polecam ! 

12:16, ewasendecka
Link Dodaj komentarz »