czwartek, 31 stycznia 2013

r

98

9

Temat tego wpisu nie jest zapewne związany bezpośrednio z projektowaniem ani też z żadnym fajnym produktem. Niemniej jednak postanowiłam się podzielić dosyć zabawnym, ostatnim moim znaleziskiem internetowym. Czyli jak wedle filozofii Ikea zbudowano Stonehenge

15:25, ewasendecka
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 27 stycznia 2013

09

 

j5

Z pozoru sztywna, nie wyróżniająca się niczym specjalnym spośród lamp o tej samej klasycznej formie. Po bliższym zetknięciu okazuje się, że jest elastyczna, giętka, łatwa do ściśnięcia. W pierwszej chwili przychodzi mi na myśl skojarzenie, że służyć ma jako przedmiot na wyładowanie złości- można do niej podejść, zgnieść ją, zwinąć z dowolną siłą - czyli zrobić jej wszystko to czego zwykłym lampom zrobić nie można :)
Być może to nie tylko skojarzenie..

Producent: Droog
Autor: Sam Hecht
cena: 60  

Tagi: Droog Flex lamp
22:41, ewasendecka
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 21 stycznia 2013

 

4

545

 

2

W świecie pięknie zaprojektowanych zegarków natknęłam się na kolejną perełkę..
Plicate to zegarek powstały "ku pamięci" klasycznych i zabawnych zegarków marki Swatch. Swoją formą bardzo wyróżnia się spośród wszystkich dostępnych na rynku produktów tego typu poprzez prążkowaną, harmonijkową powierzchnię tarczy. Oprócz tego pasek również został przeprojektowany w taki sposób, by nie "pszyssawał" się do ręki - jego wewnętrzna powierzchnia też jest prążkowana. 
Jednym słowem czarujący obiekt i byłby pewnie nieco tańszy gdyby nie zaprojektował go Benjamin Hubert. Tym sposobem kosztuje około 160 $. Chociaż jak na zegarki modnych designerów to i tak chyba nie aż tak dużo.
O tym Panu jeszcze napiszę..Ponieważ oprócz tego, że szturmem wtargnął do świata designu jest młodym i bardzo zdolnym projektantem.

10:54, ewasendecka
Link Komentarze (1) »
piątek, 18 stycznia 2013

456

j

47

5

Naoto Fukasawa (深澤 直人) to według mnie jeden z najlepszych projektantów, a wśród japońskich nie wiem czy nie najlepszych po prostu. Przez wiele lat prowadził w Tokyo oddział amerykańskiej firmy IDEO. Następnie w 2003 założył własne studio projektowe Naoto Fukasawa Design. Kilka z jego prac stało się ikonami designu i można je oglądać np w Museum of Modern Art, w Nowym Jorku. 
Przez ostatnich kilka lat tworzył wzory produktów dla takich firm jak B&B ItaliaDriadeMagisArtemideDanese and Boffi 
Pan Naoto jest również profesorem na kilku uczelniach artystycznych.

Tym razem proponuję jego projekt, który ujął mnie swą prostotą i minimalizmem. Jak się okazuje był w stanie udowodnić, że nadruk cyfr symbolizujących godziny w zegarku jest zupełnie niepotrzebny. Tym samym zintegrował ściśle całą formę - każda z części wynika ze swojej funkcji. Jednym słowem "form follows function ciągle żywe"..i według mnie słusznie! 

niedziela, 13 stycznia 2013

 

09

098

"Gdzieś w twoim domu (w twoim garażu, poddaszu, korytarzu) zwisa z sufitu brzydka goła żarówka. W ciągu jednej sekundy przekształcasz ją w półprzezroczyste, delikatne źródło światła".
Tymi słowami studio Droog opisuje ten produkt na swojej stronie internetowej.
Według mnie kolejny sprytny, minimalistyczny obiekt zaprojektowany w odpowiedzi na dobrze zaobserwowaną potrzebę i problem. 

Autorzy: Ransmeier & Floyd
Cena: € 60 

poniedziałek, 07 stycznia 2013

233
32

Termofor - słynny z tego, że jest gumowy, nieładny, zawija się go w ręcznik i chowa pod kołdrę. Trochę projektowo zaniedbany a już na pewno nieatrakcyjny. Takimi słowami właśnie argumentuje swoje nowe podejście do tego tematu Wendy Legro - holenderska projektantka. Zaprojektowała termofor raz jeszcze i określiła go słowami "too beautiful to hide" - z czym z resztą wypada się zgodzić, bo obiekt sam w sobie jest o niebo piękniejszy od znanych nam popularnych gumowych miechów.
Projekt prezentowany na wielu targach i wystawach.

Wykonany z tłoczonego tworzywa PCV, z zewnątrz ABS.

Produkowany przez holenderską firmę Droog

11:15, ewasendecka
Link Dodaj komentarz »